Fortuna 1 Ligi: Festiwal pięknych bramek w Katowicach! GieKSa zremisowała z Resovią

Adrian Błąd

GKS Katowice po dwóch latach wrócił do Fortuna 1 Ligi i od remisu z Resovią rozpoczął sezon 2021/2022. Na uwagę zasługują trafienia Adriana Błąda oraz Bartosza Jarocha.

GKS Katowice w poprzednim sezonie rywalizował na poziomie 2 Ligi. Po 36 kolejkach piłkarze ze Śląska zajęli 2. lokatę i bez obowiązku gry w barażach awansowali do Fortuna 1 Ligi, wracając do niej po dwóch sezonach przerwy.

Resovia poprzednie rozgrywki zakończyła na 16. miejscu na zapleczu Ekstraklasy. Oczywiście z ligi spadła tylko jedna ekipa, więc rzeszowianie mieli względny spokój w końcówce sezonu.

Pierwsza połowa toczona była lekko pod dyktando gospodarzy. W 18. minucie Adrian Błąd ładnie przedryblował rywala w polu karnym i pięknym uderzeniem pokonał bramkarza przyjezdnych. GieKSa atakowała, ale brakowało jej skuteczności i do przerwy więcej goli nie oglądaliśmy.

W drugą połowę piłkarze z Katowic weszli świetnie. W 52. minucie Filip Szymczak uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od jednego z rywali i zmyliła bramkarza Resovii. Mieliśmy 2:0 i względny spokój po stronie gospodarzy.

Piłkarze z Rzeszowa walczyli do końca i w 74. minucie zdobyli kontaktową bramkę. Bartosz Jaroch cudownym trafieniem z woleja dał nadzieje przyjezdnym. Przy jego bramce piłka minimalnie trąciła piłkarza GKS-u. Rzeszowianie byli w stanie wywalczyć jeden punkt, zdobywając wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry.

GKS Katowice - Resovia Rzeszów 2:2 (1:0)

Bramki: Adrian Błąd 18, Filip Szymczak 52 - Bartosz Jaroch 74, Aleksander Komor 90+5

Wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi na żywo w IPLA.tv.