PKO BP Ekstraklasa: Niespodzianka w Radomiu! Radomiak pokonał Legię Warszawa

Radomiak ograł Legię!

Radomiak Radom pokonał Legię Warszawa w ostatnim sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy. Beniaminek triumfował 3:1 i sprawił sporą niespodziankę.

Warszawski klub ostatnie tygodnie miał udane - awansował do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w międzyczasie pokonując u siebie Wisłę Płock 1:0 na otwarcie sezonu ekstraklasy. W sobotę jednak jego kibiców spotkało niemiłe zaskoczenie i niespodziewana porażka z najlepszym zespołem 1. ligi w rozgrywkach 2020/21.

Pierwsza połowa goli nie przyniosła, ale na początku drugiej prowadzenie gospodarzom dał Mateusz Radecki. Na 2:0 podwyższył Karol Angielski (80. minuta), jednak kilkadziesiąt sekund później było już 2:1 po trafieniu Maika Nawrockiego. W końcówce triumf Radomiaka po kontrataku przypieczętował Dominik Sokół (90+6.).

Sędzia usunął z boiska łącznie trzech piłkarzy. Najpierw za uderzenie rywala "wyleciał" piłkarz Legii Filip Mladenovic (67.), a później w ostępie kilkudziesięciu sekund zawodnik gospodarzy Filipe Nascimento oraz drugi warszawianin Josue.

Legia ma trzy punkty i przed pozostałymi rozstrzygnięciami drugiej kolejki zajmuje ósme miejsce. Radomiak, który w ubiegłym tygodniu zremisował bezbramkowo w Poznaniu z Lechem, jest wraz z "Kolejorzem" ex aequo na drugiej pozycji z czterema "oczkami".

Radomiak Radom - Legia Warszawa 3:1 (0:0)

Bramki: Radecki 46, Angielski 80, Sokół 90+6 - Nawrocki 82

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Goncalo Silva (24. Raphael Rossi), Dawid Abramowicz - Leandro, Michał Kaput, Filipe Nascimento, Mateusz Radecki (86. Meik Karwot) - Mario Rondon (86. Miłosz Kozak), Karol Angielski (90. Dominik Sokół).

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Lindsay Rose, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki - Kacper Skibicki (46. Josip Juranovic), Bartosz Slisz, Andre Martins (46. Josue), Joel Abu Hanna (38. Filip Mladenovic), Luquinhas (58. Mahir Emreli), Ernest Muci (58. Rafael Lopes) - Tomas Pekhart.

Żółte kartki: Rondon, Nascimento, Jakubik, Radecki - Muci, Slisz.
Czerwone kartki: Nascimento (87, za niesportowe zachowanie), Mladenovic (67, za uderzenie rywala), Josue (87, niesportowe zachowanie).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).