Tokio 2020: Wicemistrzowie olimpijscy złamali zasady protokołu zdrowotnego

Inne
Tokio 2020: Wicemistrzowie olimpijscy złamali zasady protokołu zdrowotnego
fot. PAP
Dwóm gruzińskich judokom, wicemistrzom olimpijskim Waży Margwelaszwilemu (kat. 66 kg) i Łaszy Szawdatuaszwilemu (kat. 73 kg) odebrano akredytacje.

Dwóm gruzińskich judokom, wicemistrzom olimpijskim Waży Margwelaszwilemu (kat. 66 kg) i Łaszy Szawdatuaszwilemu (kat. 73 kg) odebrano akredytacje sportowe z powodu złamania zasad protokołu zdrowotnego w związku z pandemią COVID-19 nasilającą się w Tokio i Japonii.

Obaj srebrni medaliści opuścili wioskę olimpijską i udali się na zwiedzanie Tokio jako turyści - co jest zabronione w związku z sytuacją pandemiczną. Olimpijczycy, ale także działacze mogą opuszczać wioskę jedynie, by udać się na zawody podstawionymi przez organizatorów środkami transportu.

 

Zobacz także: Mamy pierwsze złoto! Cudowny bieg sztafety mieszanej 4x400 m.

 

Gruzini rzucali się w oczy nie tyle z powodu swoich postur, ale strojów, gdyż ubrani byli koszulki reprezentacji. Robili sobie m.in. zdjęcia z innymi turystami na tokijskiej wieży.

 

Szawdatuaszwili przegrał w finale kategorii 73 kg z Japończykiem Shohei Ono przez waza-ari, a Margwelaszwili w kategorii 66 kg uległ innemu przedstawicielowi gospodarzy Hifumi Abe. Tego ostatniego dopingowała siostra Uta, która złoto w kat. 52 kg wywalczyła kilkanaście minut wcześniej.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie