Fortuna 1 Liga: Świetny start Widzewa Łódź

W meczu 1. kolejki Fortuna 1 Ligi Widzew pokazał nowy styl.

Widzew Łódź pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:0 w meczu pierwszej kolejki Fortuna 1 Ligi. Bramki dla łódzkiej drużyny zdobyli Michał Grudniewski, Karol Danielak oraz Paweł Tomczyk, który strzelał z rzutu karnego.

Obie drużyny dobrze weszły w mecz, ale bliżej zdobycia premierowej bramki byli łodzianie. Już w 3. minucie z dystansu minimalnie obok słupka uderzył Paweł Zieliński. Bramkarz gości musiał mieć się na baczności.

Swoją szansę mieli także piłkarze Sandecji, ale Błażej Szczepanek również pomylił się przy strzale na bramkę gospodarzy.

Pierwsza bramka padła w 19. minucie. Mateusz Michalski dograł do Zielińskiego, a ten posłał piłkę do Michała Grudniewskiego, który wpakował piłkę głową do siatki. Po stałym fragmencie gry Widzew prowadził 1:0.

Sandecja szukała wszelkich sposobów, aby odpowiedzieć gospodarzom, ale kolejna bramka znów przypadła łodzianom. W 41. minucie Dominik Kun wrzucił na głowę Karola Danielaka, a ten sprawił, że Dawid Pietrzkiewicz ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. W Łodzi było już 2:0. Krótko potem arbiter zakończył pierwszą połowę.

Druga połowa to ponownie lepsza gra Widzewa, który dochodził do kolejnych okazji bramkowych. Nie obyło się za to bez kontrowersji w sytuacji z 62. minuty. Arbiter dostrzegł faul w polu karnym Sandecji, po czym zweryfikował swój osąd przy pomocy systemu VAR. Wideoweryfikacja potwierdziła błąd zawodnika gości, a do rzutu karnego podszedł Paweł Tomczyk. Piłkarz Widzewa pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Mieliśmy wynik 3:0 dla gospodarzy.

Gra wyraźnie się zaostrzyła, a arbiter musiał zareagować. W 90. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Maissa Fall. To oznaczało, że Sandecja kończyła mecz w dziesiątkę. Arbiter doliczył tylko trzy minuty do regulaminowego czasu gry i zakończył spotkanie.