Tokio 2020: Emma McKeon po historycznym osiągnięciu: To jest surrealistyczne

Inne
Tokio 2020: Emma McKeon po historycznym osiągnięciu: To jest surrealistyczne
fot. PAP

Emma McKeon została pierwszą pływaczką w historii, która na jednych igrzyskach zdobyła siedem medali. W niedzielę ostatniego dnia zmagań na tokijskim basenie sięgnęła po dwa złota. "To nadal jest dla mnie surrealistyczne" - przyznała 27-letnia Australijka.

W niedzielę złote medale wywalczyła w odstępie nieco ponad pół godziny. Najpierw triumfowała na 50 m kraulem, przy okazji ustanawiając rekord olimpijski, a następnie z koleżankami w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.

 

"Nigdy nie przypuszczałam, że zdołam wywalczyć dwa złote medale podczas jednej sesji. Jestem z siebie bardzo dumna" - powiedziała.

 

Wcześniej zdobyła jeszcze dwa najcenniejsze krążki w stylu dowolnym (indywidualnie na 100 m i w sztafecie 4x100 m) oraz trzy brązowe (100 m st. motylkowym, sztafeta 4x200 m kraulem oraz sztafeta mieszana 4x100 m st. zmiennym).

 

Jest drugą kobietą w historii igrzysk, która na jednej imprezie zdobyła siedem medali. W 1952 roku dokonała tego radziecka gimnastyczka Marija Horochowska.

 

Zobacz także: Tokio 2020: Triumf Australijek na 4x100 m stylem zmiennym

 

Zdobyciem co najmniej siedmiu olimpijskich medali na jednych igrzyskach może się pochwalić trzech amerykańskich pływaków: Mark Spitz, Matt Biondi i Michael Phelps.

 

McKeon na poprzednich igrzyskach w Rio de Janeiro (2016) zdobyła cztery medale - jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy. Łącznie ma więc 11. Takim dorobkiem nikt inny w Australii nie może się pochwalić. Również pięć złotych zdobył natomiast w przeszłości pływak Ian Thorpe.

 

"Dorastałam oglądając niesamowitych australijskich sportowców i marzyłam o dokonaniu podobnych rzeczy" - podkreśliła McKeon.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. 

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie