Tokio 2020: Anita Włodarczyk w finale rzutu młotem po pierwszej próbie

Inne
Tokio 2020: Anita Włodarczyk w finale rzutu młotem po pierwszej próbie
fot. Cyfrasport

Dwukrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk w pierwszej próbie kwalifikacji uzyskała 76,99 m i zapewniła sobie udział w finale konkursu rzutu młotem w igrzyskach w Tokio.

Minimum kwalifikacyjne wynosi 73,50, a Polka posłała młot prawie 3,5 m dalej. Jej wynik z kwalifikacji jest z kolei o 94 cm gorszy od najlepszego tegorocznego osiągnięcia.

 

Zobacz także: Zabawne pożegnanie Anity Włodarczyk z Takasaki

 

35-letnia Włodarczyk praktycznie na dekadę zdominowała tę konkurencję. Do dwóch tytułów mistrzyni olimpijskiej (w Londynie przegrała z Tatianą Łysenko, ale Rosjanka została zdyskwalifikowana za doping) dołożyła po cztery złote medale mistrzostw świata i Europy. Od 28 sierpnia 2016 do niej należy też rekord globu - 82,98.

 

Dwa ostatnie sezony miała jednak stracone z powodu kłopotów zdrowotnych, a poza tym zmieniła trenera - teraz ćwiczy pod okiem Chorwata Ivicy Jakelica.

 

W grupie B kwalifikacji o udział w finale powalczą Joanna Fiodorow i Malwina Kopron.

 

Finał rzutu młotem zaplanowano na wtorek na godzinę 13.35 czasu polskiego.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie