Adrian Gula: Do meczu z SSC Napoli przygotowujemy się jak do gry w Ekstraklasie

Piłka nożna
Adrian Gula: Do meczu z SSC Napoli przygotowujemy się jak do gry w Ekstraklasie
fot. Cyfrasport
Trener Wisły Kraków - Adrian Gula.

- Mimo, że jest to sparing, nie będzie żadnej różnicy w porównaniu z meczem o punkty. W każdym spotkaniu chcemy być jak najlepiej przygotowani. Jesteśmy na początku budowy zespołu, więc każdy sprawdzian jest dla nas cenny. Przed starciem z SSC Napoli odbędzie się normalna analiza rywala - zaznaczył przed kamerą Polsatu Sport, trener Wisły Kraków, Adrian Gula.

Tomasz Lach: Jakie znaczenie szkoleniowe ma dla pana mecz z SSC Napoli?

 

Adrian Gula: Oczywiście cieszymy się, że możemy zagrać taki sparing, ale kluczowe znaczenie mają dla nas mecze w Ekstraklasie. Cieszę się jednak, że na 115-lecie klubu zagramy z takim renomowanym zespołem jak SSC Napoli. Kibice, którzy zjawią się na stadionie będą mieli wielką frajdę. Jednak podkreślę, że koncentrujemy się przede wszystkim na Ekstraklasie.

 

ZOBACZ TAKŻE: W Polsce był obiektem drwin, potem tułał się po klubach. Jak Daniel Sikorski stał się snajperem z prawdziwego zdarzenia?

 

Jak pan nastawi piłkarzy Wisły na ten mecz? Czy przeprowadzi pan normalną analizę rywala?

 

Mimo, że jest to sparing, nie będzie żadnej różnicy w porównaniu z meczem o punkty. W każdym spotkaniu chcemy być jak najlepiej przygotowani. Jesteśmy na początku budowy zespołu, więc każdy sprawdzian jest dla nas cenny. Przed starciem z SSC Napoli odbędzie się normalna analiza rywala. Dzień przed meczem zawodnicy spędzą razem w hotelu, żeby móc się odpowiednio przygotować i nastroić do gry z włoskim zespołem.

 

Wisła obecnie jest liderem Ekstraklasy. A ile musi czasu minąć, żeby mógł pan powiedzieć, że jest to pańska Wisła i że prezentuje się tak jakby pan sobie tego życzył?

 

Jeśli ma się do dyspozycji topowych zawodników to można swoją wizję zrealizować szybciej. Chcę, żeby moja Wisła grała na maksymalnej koncentracji. Tego można dokonać w miarę szybko. Jeśli chodzi o pewne detale i kwestie taktyczne jest potrzebny czas. Cieszmy mnie, że zrobiliśmy dobry pierwszy krok. To już jednak za nami i musimy myśleć o dalszych krokach. Myślę już o tym, jak Wisła ma wyglądać w kolejnych latach, a nie tylko o najbliższym meczu.

 

 

Transmisja meczu Wisła Kraków - SSC Napoli 4 sierpnia (środa) od godziny 17:30 w Polsacie Sport i Super Polsacie. Początek spotkania, które poprzedzi studio z wyjątkowymi gośćmi, o godzinie 18:00. 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie