Tokio 2020: Helena Wiśniewska odpadła z rywalizacji K1 200 m

Inne
Tokio 2020: Helena Wiśniewska odpadła z rywalizacji K1 200 m
fot. PAP/Leszek Szymański
Helena Wiśniewska odpadła z rywalizacji w konkurencji K1 200 m.

Helena Wiśniewska odpadła w konkurencji K1 200 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Polka zajęła trzecie miejsce w swoim ćwierćfinale; do półfinału awansowały dwie najlepsze zawodniczki - Szwedka Linnea Stensils oraz Serbka Milica Novakovic.

W rywalizacji jedynek na 200 do półfinału awansowały po dwie najlepsze zawodniczki z trzech biegów ćwierćfinałowych. Debiutująca na igrzyskach 22-letnia Wiśniewska (CWKS Zawisza Bydgoszcz) straciła do drugiej na mecie Novakovic 0,22 sekundy.

 

Zobacz także: Awans Marty Walczykiewicz do półfinału

 

Wcześniej już bezpośredni awans do półfinału w tej konkurencji wywalczyła wicemistrzyni z Rio de Janeiro Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), która była druga w swoim przedbiegu. Półfinały i finał zaplanowano na wtorek.

 

Wiśniewska w Tokio wystąpi jeszcze w czwórce na 500 m; Walczykiewicz z kolei wystartuje w jedynce na 500 m.

 

Po raz pierwszy na igrzyskach olimpijskich w konkurencjach jedynek i dwójek kajakowych, a także jedynek kanadyjkowych, federacje mogą wystawić po dwie osady. 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym, co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie