Tokio 2020: Brak wiatru opóźnia rozpoczęcie poniedziałkowych zmagań w żeglarstwie

Inne
Tokio 2020: Brak wiatru opóźnia rozpoczęcie poniedziałkowych zmagań w żeglarstwie
fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill po ośmiu startach zajmują drugie miejsce.

Organizatorzy igrzysk w Tokio poinformowali, że brak wiatru opóźnia start poniedziałkowych zmagań w regatach olimpijskich. W programie są m.in. wyścigi 470er kobiet z udziałem Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar-Hill, które po ośmiu startach zajmują drugie miejsce.

Od godziny 5.00 na akwenie w Enoshimie miała się rozpocząć rywalizacja w 470er mężczyzn i kobiet. Z kolei odpowiednio na 7.33 i 8.33 zaplanowano wyścigi medalowe w 49er FX.

 

Zobacz także: Matthew Wearn najlepszy w żeglarskiej klasie Laser Standard

 

Z powodu słabego wiatru początek poniedziałkowych zmagań został przełożony. Organizatorzy mają nadzieję, że po południu miejscowego czasu wiatr będzie na tyle silny, że rywalizacja będzie mogła się odbyć, ale na razie nie podano żadnej konkretnej godziny rozpoczęcia rywalizacji.

 

Skrzypulec i Ogar-Hill przez kilka dni były liderkami, ale po dwóch niedzielnych wyścigach spadły na drugie miejsce, tuż za Brytyjkami Hannah Mills i Eilidh McIntyre.

 

Sytuacja Polek wciąż jednak jest znakomita, tracą do liderek tylko punkt (w klasyfikacji bez najsłabszego wyścigu), mają natomiast dziewięć punktów przewagi nad Francuzkami Camillą Lecointre i Aloise Retornaz oraz 26 nad Szwajcarkami Lindą Fahrni i Mają Siegenthaler.

 

Na poniedziałek zaplanowano dziewiąty i dziesiąty wyścig, czyli ostatnie przed rywalizacją medalową, która odbędzie się w środę. Natomiast później miał rozpocząć się wyścig medalowy w 49er mężczyzn. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajmują w klasyfikacji generalnej dziewiąte miejsce. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie