Tokio 2020: Kubańczyk Mijain Lopez wyrównał rekord Carla Lewisa i Michaela Phelpsa

Inne
Tokio 2020: Kubańczyk Mijain Lopez wyrównał rekord Carla Lewisa i Michaela Phelpsa
Fot. PAP
Mijain Lopez

Kubańczyk Mijain Lopez został szóstym sportowcem w historii, który triumfował w tej samej konkurencji indywidualnej w czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich. W poniedziałek zdobył czwarty złoty medal w kat. 130 kg w zapasach w stylu klasycznym.

39-letni Lopez dołączył do ekskluzywnego grona, w którym są amerykańscy lekkoatleci Al Oerter (rzut dyskiem) i Carl Lewis (skok w dal) oraz pływak Michael Phelps (200 m st. zmiennym), a ponadto duński żeglarz Paul Elvstroem (klasa Firefly/Finn) i japońska zapaśniczka Kaori Icho (58/63 kg).

 

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy startują Polacy? Terminarz, program, godziny

 

W Tokio Kubańczyk pobił rekord legendy zapasów, startującego w tej samej kategorii Rosjanina Aleksandra Karelina, który zdobył trzy złote i jeden srebrny medal.

 

- Piąte igrzyska to byłaby wielka sprawa, ale teraz chcę odpocząć i nacieszyć się medalem. Decyzję podejmę pod koniec roku. Muszę dobrze się namyślić, ponieważ trudno byłoby ponieść porażkę - powiedział 39-letni Lopez. Kolejne igrzyska odbędą się w Paryżu za trzy lata.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym, co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie