Tokio 2020: Valarie Allman mistrzynią olimpijską w rzucie dyskiem. Sandra Perkovic bez medalu

Inne
Tokio 2020: Valarie Allman mistrzynią olimpijską w rzucie dyskiem. Sandra Perkovic bez medalu
fot. PAP

Amerykanka Valarie Allman została w Tokio mistrzynią olimpijską w rzucie dyskiem. W deszczowym finale zwyciężyła wynikiem 68,98. To pierwszy seniorski medal globalnej imprezy w karierze 26-latki.

Zwycięstwo Allman jest sporym zaskoczeniem, bo pozostawiła ona w pokonanym polu zdecydowanie bardziej utytułowane rywalki. Amerykanka ustawiła konkurs w pierwszej serii świetnym rzutem na odległość 68,98. Jak się późnienj okazało - rywalki nie były w stanie posłać dysku dalej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek w finale rzutu młotem

 

Konkurs został przerwany na początku trzeciej kolejki z powodu silnych opadów deszczu. Gdy panie wróciły do rzutnię, to nie dały rady odpowiedzieć na tak wysoko zawieszoną przez Allman poprzeczkę. Srebro wywalczyła Niemka Kristin Pudenz, która w piątej kolejce ustanowiła rekord życiowy wynikiem 66,86. Brąz dla Kubanki Yaime Perez - 65,72.

 

Bez medalu pozostała Sandra Perkovic, która zajęła czwarte miejsce. Chorwatka jest mistrzynią olimpijską z 2012 i 2016 roku.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym, co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie