Tokio 2020: Gruziński kulomiot Benik Abrahamjan tymczasowo zawieszony przez Międzynarodową Agencję Badawczą

Inne
Tokio 2020: Gruziński kulomiot Benik Abrahamjan tymczasowo zawieszony przez Międzynarodową Agencję Badawczą
fot. PAP

Gruziński kulomiot Benik Abrahamjan, który we wtorek miał wystąpić w kwalifikacjach konkursu olimpijskiego w Tokio, został tymczasowo zawieszony przez Międzynarodową Agencję Badawczą (ITA) po pozytywnym wyniku testu antydopingowego. To drugi taki przypadek w tegorocznych igrzyskach.

Jak poinformowała ITA, w organizmie 36-latka, 31. zawodnika poprzednich igrzysk w Rio de Janeiro, stwierdzono obecność sterydów anabolicznych. Test przeprowadzono 31 lipca poza zawodami. Teraz reprezentant Gruzji ma prawo wystąpić o zbadanie próbki B.

 

Zobacz także: MKOl wszczął formalne dochodzenie ws. Cimanouskiej

 

W kwalifikacjach konkursu kulomiotów wystąpią Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk.

 

W sobotę poinformowano o zawieszeniu nigeryjskiej lekkoatletki Blessing Okagbare, wicemistrzyni olimpijskiej w skoku w dal z Pekinu, która w Tokio miała rywalizować w biegu na 100 m. Test antydopingowy wykazał obecność w jej organizmie hormonu wzrostu.

 

Impreza, która została o rok przełożona z powodu pandemii COVID-19, potrwa do 8 sierpnia. Odbywa się w reżimie sanitarnym i bez udziału publiczności.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie