Tokio 2020: Jingyuan Zou z kolejnym medalem olimpijskim w Tokio

Inne
Tokio 2020: Jingyuan Zou z kolejnym medalem olimpijskim w Tokio
fot. PAP
Jingyuan Zou

Chiński gimnastyk Jingyuan Zou zdobył w Tokio drugi medal olimpijski. We wtorek triumfował w ćwiczeniach na poręczach, wcześniej wywalczył brąz w rywalizacji drużynowej. Na drugim stopniu podium stanął Niemiec Lukas Dauser, a na trzecim Turek Ferhat Arican.

Zou, czterokrotny medalista mistrzostw świata, uzbierał 16,233 pkt. Drugi Dauser miał wynik 15,700 pkt. To największy sukces w karierze Niemca, który wcześniej liczył się tylko na europejskiej scenie. Zresztą podobnie jak i Turek, którego sędziowie w Tokio ocenili na 15,633 pkt.

 

Zobacz także: To kosmos. Nie mogę uwierzyć, że pobiegłem tak szybko

 

W rywalizacji nie wziął udział mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Ukrainiec Oleg Wierniajew, który został zawieszony za stosowanie niedozwolonych środków.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie