Tokio 2020: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w dobrym stylu zakończyli igrzyska

Inne
Tokio 2020: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w dobrym stylu zakończyli igrzyska
fot. PAP
Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w wyścigu finałowym zajęli czwarte miejsce, a na dziewiątym zakończyli olimpijskie regaty w żeglarskiej klasie 49er. Triumfowali Brytyjczycy Dylan Fletcher i Stuart Bithell.

Zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk przed podwójnie punktowanym tzw. wyścigiem medalowym zajmowali dziewiątą lokatę. We wtorek od początku płynęli w czołówce i ostatecznie metę osiągnęli na czwartym miejscu, ale to nie wystarczyło, by choć minimalnie przesunąć się w klasyfikacji generalnej.

 

Między trzema czołowymi załogami różnice przed decydującą rozgrywką były na tyle niewielkie, że wyniki finałowej rywalizacji praktycznie przesądzały o podziale medali.

 

Wygrali - dosłownie o centymetry przed Niemcami - Brytyjczycy Fletcher i Bithell, którzy dzięki temu sięgnęli po złoto, gdyż na trzecim miejscu ukończyli ostatni start dotychczasowi liderzy z Nowej Zelandii. Peter Burling i Blair Tuke - mistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro - tym razem musieli zadowolić się srebrem.

 

Brąz dla Erika Heila i Thomasa Ploessela z Niemiec, którzy powtórzyli osiągnięcie sprzed pięciu lat.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym, co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 1

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie