Osmany Juantorena oraz Massimo Colaci ogłosili zakończenie kariery reprezentacyjnej

Siatkówka
Osmany Juantorena oraz Massimo Colaci ogłosili zakończenie kariery reprezentacyjnej
fot. PAP
Osmany Juantorena kończy karierę reprezentacyjną

Reprezentacja Włoch w siatkówce przegrała w ćwierćfinałowym starciu z Argentyną na igrzyskach olimpijskich. Po odpadnięciu z rywalizacji w Tokio w ekipie z Italii szykuje się rewolucja. Osmany Juantorena i Massimo Colaci ogłosili zakończenie kariery reprezentacyjnej.

Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio Osmany Juantorena był liderem ekipy z Półwyspu Apenińskiego. Jednym z lepszych meczów przyjmującego był ćwierćfinał, gdzie zdobył 22 punkty. Jego dobra gra nie uratowała reprezentacji Włoch przed przegraniem starcia z Argentyną.

 

ZOBACZ TAKŻE: Vital Heynen zdradził, jaka jest przyczyna odpadnięcia z igrzysk

 

O zakończeniu swojej kariery reprezentacyjnej lider zespołu "Azzurrich" poinformował na swoim koncie na Instagramie. 

 

"Przykro mi, że nie dałem rady. Porażka na zakończenie tej pięknej przygody boli. Zawsze, kiedy wkładałem tę koszulkę, dawałem z siebie wszystko. To był zaszczyt reprezentować te barwy, ale nadszedł czas, żeby się pożegnać. Ogromne podziękowania dla moich kolegów z drużyny, personelu, a także dla Włoskiej Federacji Siatkówki. Zawsze będę wdzięczny za okazję, którą otrzymałem" - napisał Juantorena. 

 

Z narodową drużyną Włoch pożegnał się również Massimo Colaci. Libero w zespole z Italii grał od 2014 roku. W tym czasie udało mu się zdobyć srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w 2016 roku oraz brąz mistrzostw Europy w 2015 roku. 

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie