Tokio 2020: Vital Heynen zdradził, jaka jest przyczyna odpadnięcia z igrzysk

Inne
Tokio 2020: Vital Heynen zdradził, jaka jest przyczyna odpadnięcia z igrzysk
Fot. PAP
Polacy odpadli z igrzysk w ćwierćfinale.

- Nie ma przypadku w tym, że cztery zespoły z drugiej grupy zagrają w półfinałach. To była trudna grupa i drużyny były lepiej przygotowane - powiedział po powrocie do Polski Vital Heynen. Biało-Czerwoni siatkarze odpadli ze zmagań na igrzyskach olimpijskich w Tokio po porażce z Francuzami.

Przemysław Nowak: Zaczęliście bardzo dobrze w pierwszym secie. Co się stało, że w następnych setach to Francja grała lepiej?

 

Tak jest zawsze, że jeden gra lepiej, a drugi gorzej. Sądzę, że zaczęliśmy bardzo dobrze. W drugim secie sami sprokurowaliśmy za dużo błędów. Trzeciego seta znowu rozegraliśmy dobrze. A potem Francja była świetna w czwartym i piątym. Nie mogliśmy ich zablokować, co było zwykle naszą bronią. Przed tym meczem byliśmy drugą najskuteczniejszą drużyną na igrzyskach w tym elemencie. Ale nie potrafiliśmy ich powstrzymać w czwartym i piątym secie. Graliśmy z drużyną, która miała za sobą więcej trudnych meczów. My mieliśmy zbyt wiele łatwych meczów. Gdyby było inaczej, mielibyśmy medal.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fabian Drzyzga skomentowął odpadnięcie z igrzysk


Francja była trudniejszym przeciwnikiem niż poprzednie drużyny?

 

Oczywiście, że był trudniejszy. Nie ma przypadku w tym, że cztery zespoły z drugiej grupy zagrają w półfinałach. To była trudna grupa i drużyny były lepiej przygotowane. Graliśmy coraz lepiej i byłem bardzo zadowolony. Wiedziałem, że mecz z Francją będzie bardzo ważny. Przed meczem dawałem szansę 50:50 lub 60:40.

 

Cała rozmowa w poniższym materiale wideo. 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Przemysław Nowak, mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie