Tokio 2020: Żan Beleniuk złotym medalistą olimpijskim w zapasach

Beleniuk po raz drugi z rzędu wystąpił w finale olimpijskim

Ukraiński zapaśnik Żan Beleniuk po raz drugi z rzędu wystąpił w finale olimpijskim, a w Tokio sięgnął po pierwszy złoty medal w stylu klasycznym w wadze 87 kg.

Pięć lat temu w igrzyskach w Rio de Janeiro zdobył srebro w kategorii 85 kg po finałowej porażce z Rosjaninem Dawitem Czakwetadze.

W środę w decydującej walce w japońskiej stolicy Beleniuk pokonał Węgra Viktora Lorincza 5:1.

30-letni Ukrainiec jest wielokrotnym mistrzem świata i Europy, a z kolei w kwietniowych ME w Warszawie wywalczył brąz.

W IO w Tokio brązowe medale zdobyli aktualny mistrz kontynentu reprezentant Serbii Zurabi Datunaschwili i Niemiec Denis Kudla.

Podsumowanie czwartku na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio o 20:00 w Polsacie Sport Extra. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym, co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.