Tokio 2020: Kanadyjkarka Dorota Borowska w finale C1

Inne
Tokio 2020: Kanadyjkarka Dorota Borowska w finale C1
fot. PAP
Dorota Borowska

Kanadyjkarka Dorota Borowska zajęła czwarte miejsce w półfinale C1 200 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio i awansowała do finału. Zwyciężyła Ukrainka Liudmiła Luzan przed Rosjanką Olesią Romasenko i Kanadyjką Katie Vincent.

Do finału, który rozegrany zostanie w czwartek o godz. 4.57, zakwalifikowały się cztery najlepsze zawodniczki z dwóch półfinałów. Borowska, tegoroczna mistrzyni Europy, mocno spóźniła start, ale szybko dogoniła czołówkę i pilnowała miejsca premiowanego awansem.

 

Kanadyjkarki debiutują na igrzyskach. W Tokio rywalizują w dwóch konkurencjach - na jedynce na 200 i w dwójce na 500 m. Na tym drugim dystansie Polki nie startują.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie