Tokio 2020: Amerykańscy koszykarze pierwszymi finalistami

Amerykanie czekają na finałowego rywala.

Broniący tytułu koszykarze USA pokonali Australię 97:78 i awansowali do finału turnieju olimpijskiego w Tokio. Ostatniego rywala poznają jeszcze w czwartek. O godzinie 13.00 czasu polskiego rozpocznie się drugi półfinał Francja - Słowenia.

Amerykanie słabo rozpoczęli spotkanie. Spudłowali dziesięć pierwszych rzutów za trzy punkty i w dodatku nie radzili sobie w obronie. W efekcie w drugiej kwarcie przegrywali już różnicą 15 punktów.

W końcu jednak ich gra zaczęła się układać. Jeszcze przed przerwą zmniejszyli stratę do zaledwie trzech punktów. Natomiast w trzeciej kwarcie całkowicie przejęli kontrolę. Tę część gry wygrali 32:10 i ostatecznie odnieśli wyraźne zwycięstwo.

Liderem zespołu USA był Kevin Durant, który uzyskał 23 punkty, Devin Booker dołożył 20. Wśród pokonanych najlepszy był Patty Mills - 15 pkt.

USA - Australia 97:78 (18:24, 24:21, 32:10, 23:23)
Najwięcej punktów:  Kevin Durant 23, Devin Booker 20 - Patty Mills 15.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.