Tokio 2020: Paweł Wiesiołek na 12. miejscu w dziesięcioboju

Paweł Wiesiołek zajął 12. miejsce w rywalizacji dziesięcioboistów

Paweł Wiesiołek zajął 12. miejsce w rywalizacji dziesięcioboistów na igrzyskach w Tokio. Mistrzem olimpijskim został Kanadyjczyk Damian Warner. Pozostałe dwa medale dla Francuza Kevina Mayera i Australijczyka Ashleya Maloneya.

Czwartkowe zmagania Wiesiołek zaczął od 17. miejsca w biegu na 110 m ppł z rezultatem 14,95 s. Następnie w rzucie dyskiem zajął piątą pozycję - 48,27 m, a w skoku o tyczce 12. - 4,80 m. Najsłabiej poszło mu w rzucie oszczepem - 51,60 wystarczyło do 20. lokaty.

W finale - biegu na 1500 m - Polak osiągnął metę jako czwarty w czasie 4.30,02, co wystarczyło do 12. pozycji. Wynik końcowy Wiesiołka, który pięć lat temu w Rio był 21., to 8176 punktów.

Wcześniej zawodnik Warszawianki przebiegł 100 metrów w czasie 10,83 (11. miejsce), skoczył w dal 7,27 m (15.), pchnął kulą na odległość 14,90 m (10.), skoczył wzwyż najwyżej w sezonie 2,02 m (14.), a 400 m pokonał w 48,24 (7.).

Prowadzący od początku rywalizacji Warner uzyskał 9018 punktów, co jest rekordem olimpijskim i Kanady.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został Mayer - 8726, co jest jego najlepszym wynikiem w tym roku. Mistrz świata 2017 z Londynu i tegoroczny halowy mistrz Europy z Torunia do "trójki" wskoczył dzięki świetnej postawie w rzucie oszczepem, w którym był drugi - 73,09 m, nadrabiając sporo punktów nad najgroźniejszymi rywalami.

Brązowy medal dla Australijczyka Maloneya - 8649 pkt.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.