Tokio 2020: Rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego! Polacy odebrali medale

Inne
Tokio 2020: Rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego! Polacy odebrali medale
fot. PAP
Podium rzutu młotem

Wojciech Nowicki odebrał w czwartek na stadionie olimpijskim złoty medal igrzysk w Tokio w rzucie młotem. Po raz trzeci w tych igrzyskach rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Brązowe medale otrzymali młociarz Paweł Fajdek i trzeci w biegu na 800 m Patryk Dobek.

Nowicki w środę rzucił młotem 82,52 i zdobył złoty medal. Brąz wywalczył Fajdek, który uzyskał 81,53. Biało-czerwoni w Japonii zdobyli cztery medale w tej konkurencji - w tym oba złote.

 

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Fajdek skomentował swój występ na igrzyskach olimpijskich

 

Dzień wcześniej w rywalizacji kobiet triumfowała Anita Włodarczyk i została po raz trzeci w historii mistrzynią olimpijską. Brązowy medal wywalczyła Malwina Kopron.

 

Dobek czasem 1.45,39 zdobył w Tokio brązowy medal w biegu na 800 m. Przegrał tylko z dwoma Kenijczykami Emmanuelem Korirem - 1.45,06 i Fergusonem Rotichem - 1.45,23. To był pierwszy krążek olimpijski w historii startów Polaków na tym dystansie.

 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie