Wojciech Nowicki: To był najlepszy występ w mojej karierze

Inne
Wojciech Nowicki: To był najlepszy występ w mojej karierze
fot. PAP
Wojciech Nowicki

Wojciech Nowicki wywalczył złoty medal w środowym finale rzutu młotem. Polak nie kryje, że był to najlepszy start w jego karierze. Polski młociarz w rozmowie z Tomaszem Lejmanem opowiedział o najważniejszym starcie w tym sezonie oraz o planach na przyszły rok.

Tomasz Lejman: Czy opadły już emocje po starcie?

 

Wojciech Nowicki: Tak, emocje już powoli opadają. Teraz staram się odpocząć, bo wczoraj było ciężko ze względu na dużo wydarzeń kontrole, konferencje. Bardzo się cieszę ze swojego startu. Był on najlepszy w mojej karierze, gdzie pobiłem rekord życiowy i udało się zdobyć złoty medal. Poziom był bardzo wysoki.

 

Jakie to uczucie zostać faworytem już po pierwszym rzucie?

 

Trudno to ocenić. Tak naprawdę podszedłem do tych zawodów, jak do treningu. Starałem się rzucać jak najdalej i najlepiej technicznie, co przełożyło się na rezultat. Wszedłem do koła ze spokojną głową, wierzyłem w siebie i plan został wykonany.

 

Razem z Pawłem Fajdkiem poprawiliście statystyki, jeśli chodzi o medale panów na tych igrzyskach.

 

Założyliśmy sobie wspólnie taki cel. Udało się zdobyć dwa medale, a w sumie mamy ich cztery. Rzut młotem staje się naszą koronną konkurencją w lekkiej atletyce. Po każdej imprezie międzynarodowej przywozimy medale i bardzo mnie to cieszy, że mam w tym swój udział.

 

Jak długo jeszcze zostajecie w Tokio i jakie macie plany na resztę sezonu?

 

Zostajemy do 8 sierpnia, wracamy do domu i do końca roku mamy jeszcze dwa albo trzy starty w Polsce oraz w Budapeszcie. Po tym będzie trzeba się zregenerować i przygotować do następnego sezonu. Moim celem na następny rok to mistrzostwa świata w Stanach Zjednoczonych.

Wojciech Nowicki o najlepszym występie w karierze: 

 

Podsumowanie czwartku na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio o 20:00 w Polsacie Sport Extra. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym, co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie