Sport łączy siły z biznesem. "Trzeba szukać najlepszych rozwiązań"

Inne
Sport łączy siły z biznesem. "Trzeba szukać najlepszych rozwiązań"
Fot. Materiały Prasowe
We wtorek 26 marca odbyła się gala SBP.

We wtorek 26 marca odbyła się gala SBP, gdzie Stowarzyszenie Sport Biznes Polska po raz trzeci nagrodziło podmioty aktywnie działające na rynku sportu. Wcześniej eksperci spotkali się, aby przedyskutować bieżące problemy i inicjatywy krajowego sportu podczas specjalnego kongresu.

Co roku Stowarzyszenie Sport Biznes Polska zrzesza reprezentantów ze środowiska sportowo-biznesowego z całego kraju, a jedną z jego największych inicjatyw jest cykliczny Kongres Sport Biznes Polska, którego siódma edycja odbyła się 26 marca 2024 r. w Warszawie. Wydarzenie jest idealną okazją do przedyskutowania sytuacji polskiego sportu przez praktyków, ekspertów i osób zarządzających tą gałęzią życia społecznego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ruszył kolejny sezon akcji Otylii Jędrzejczak „Mistrzynie w Szkołach"


- Celem naszego Kongresu jest rozwój branży, a okazją do tego jest nie tylko część merytoryczna i dyskusje, ale także przez nawiązanie nowych kontaktów z pozornie odległych branż - powiedziała Klaudia Czarniecka, członkini zarządu Stowarzyszenia Sport Biznes Polska.

 

Kongres to nie tylko wiele dyskusji, ale także rozwiązania, które proponują praktycy obecni w sporcie od wielu lat.


- Trzeba szukać najlepszych rozwiązań. Dzięki tego typu spotkaniom i wzajemnemu słuchaniu się tworzymy strategię sportu do 2036 roku i głosy ekspertów, naszych mistrzów są absolutnie kluczowe - dodał Piotr Borys, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.


Jednym z kluczowych tematów Kongresu był rozwój sportu wśród młodzieży, która może stanowić podstawę przyszłych sukcesów na arenach międzynarodowych.


- Jest nam coraz ciężej zachęcić młodzież do sportu patrząc na to jak opanowała nas era elektroniki. Musimy jednak zachęcać do tego i budować obiekty, które zachęcają. Dzieci idą do fajnych rzeczy i same do tego zmierzają - dodał Adam Małysz obecny na Kongresie.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie