PKO BP Ekstraklasa: Lech Poznań ograł Cracovię

Bartosz Salamon otworzył wynik meczu.

Lech Poznań pokonał Cracovię w ostatnim z piątkowych meczów PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Macieja Skorży triumfowali 2:0.

Lech od początku dominował i dążył do otworzenia wyniku meczu. W 18. minucie gola na 1:0 strzelił Mikael Ishak, jednak Alan Czerwiński znajdował się w tej sytuacji na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. Jak się okazało, gospodarzom na prowadzenie udało się wyjść tuż po przerwie po akcji dwóch stoperów. Asystę Lubomira Satki wykorzystał Bartosz Salamon i zanotował premierowe trafienie w tym meczu.

"Kolejorz" nie zadowolił się jednobramkowym prowadzeniem i kilka minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Kamiński, któremu asystował Barry Douglas. Kibice śledzący to spotkanie nie zobaczyli już więcej goli i Lech pewnie triumfował z Cracovią.

Dla ekipy z Poznania było to drugie zwycięstwo w sezonie. Dodając do tego bezbramkowy remis z Radomiakiem Radom na otwarcie sezonu, podopieczni Skorży zgromadzili siedem punktów i są liderami PKO BP Ekstraklasy. Cracovia z kolei jeszcze nie wygrała. Piłkarze Michała Probierza, oprócz przegranej z Lechem, musieli też uznać wyższość Śląska Wrocław i podzielili się punktami z Górnikiem Łęczna.

Lech Poznań - Cracovia 2:0 (0:0)
Bramki: Salamon 47, Kamiński 54

Lech Poznań: Mickey van der Hart - Alan Czerwiński, Bartosz Salamon, Lubomir Satka, Barry Douglas - Michał Skóraś (74. Jan Sykora), Jesper Karlstroem (80. Nika Kwekweskiri), Joao Amaral (69. Dani Ramirez), Pedro Tiba (69. Radosław Murawski), Jakub Kamiński (80. Filip Marchwiński) - Mikael Ishak

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Jakub Jugas - Sergiu Hanca, Sylwester Lusiusz (46. Mathias Hebo Rasmussen), Pelle van Amersfoort, Florian Loshaj (78. Karol Knap), Michal Siplak (86. Kamil Pestka) - Filip Balaj (46. Marcos Alvarez), Patryk Zaucha (46. Kamil Ogorzały)