PKO BP Ekstraklasa: Warta Poznań rozbiła Górnika Łęczna

Warta Poznań rozbiła Górnika Łęczna.

Warta Poznań pokonała Górnika Łęczna w piątkowym meczu PKO BP Ekstraklasy. Ekipa z Wielkopolski pokonała beniaminka aż 4:0.

Od początku spotkania w Łęcznej groźniejsze akcje przeprowadzali goście, którzy na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą. Pierwszym sygnałem była sytuacja już w 2. min., kiedy po rzucie wolnym obok słupka główkował Michał Jakóbowski.

Po kwadransie, kiedy częściej przy piłce byli gospodarze i m.in. Serhij Krykun w 13. min. zbyt słabo uderzał głową, by pokonać Adriana Lisa, to goście w 17. min. przeprowadzili popisową akcję i po dokładnym podaniu Milana Corryna, Słowak Adam Zrelak uzyskał prowadzenie dla swojego zespołu.

W tej części meczu kibice nie doczekali się już ciekawszych wydarzeń, ale po zmianie stron bardzo szybko podopieczni Piotra Tworka dowiedli swojej wyższości. W 48. min., po znakomitym strzale zza linii pola karnego Mateusza Czyżyckiego, efektowną i skuteczną paradą popisał się Maciej Gostomski, a chwilę później kolejnego doskonałego podania Corryna nie wykorzystał Zrelak.

W ciągu następnych niespełna dziesięciu minut o losach spotkania zadecydował najlepszy na murawie belgijski pomocnik Corryn, ktry najpierw wykorzystał fatalne zachowanie Tomasza Midzierskiego, a następnie w zamieszaniu podbramkowym płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi Górnika. Łęcznianie próbowali jeszcze zdobyć przynajmniej honorowego gola i najbliższym tego był Bartosz Śpiączka, ale jego uderzenie głową na słupek odbił bramkarz zespołu poznańskiego.

Zdecydowaną wyższość w tym dniu Warty jej piłkarze podkreślili w doliczonym czasie gry zdobywając czwartą bramkę. Gospodarze zawiedli, a w końcowych minutach na boisku pojawił się najmłodszy zawodnik ekstraklasy, urodzony w 2005 roku wychowanek Górnika Dawid Tkacz.

Górnik Łęczna - Warta Poznań 0:4 (0:1)

Bramki: Zrelak 17, Corryn 52, 61, Grzesik 90+2

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Kryspin Szcześniak, Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski (59. Kamil Pajnowski), Leandro - Michał Mak (77. Aleksander Jagiełło), Janusz Gol, Adrian Cierpka (59. Bartłomiej Kalinkowski), Serhij Krykun (84. Dawid Tkacz) - Bartosz Śpiączka (77. Paweł Wojciechowski), Przemysław Banaszak

Warta Poznań: Adrian Lis - Jan Grzesik, Robert Ivanov, Aleks Ławniczak, Konrad Matuszewski - Milan Corryn (72. Mario Rodriguez), Mateusz Czyżycki, Szymon Czyż (77. Mateusz Kuzimski), Mateusz Kupczak, Michał Jakóbowski (86. Nikodem Fiedosewicz) - Adam Zrelak (86. Mateusz Sopoćko)

Żółte kartki: Gol, Pajnowski - Grzesik