Tokio 2020: Julio Cesar La Cruz złotym medalistą olimpijskim w boksie

Inne
Tokio 2020: Julio Cesar La Cruz złotym medalistą olimpijskim w boksie
fot. PAP
Julio Cesar La Cruz

Kubańczyk Julio Cesar La Cruz zdobył w Tokio złoty medal igrzysk olimpijskich w bokserskiej kategorii 91 kg. W finale pokonał reprezentanta Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Muslima Gadżimagomedowa 5:0.

Brązowe medale wywalczyli David Nyika z Nowej Zelandii oraz Brazylijczyk Abner Teixeira.

 

Zobacz także: Z olimpijskiego ringu po pas mistrza świata. Kto ma "papiery"?

 

Cesar La Cruz pięć lat temu także wywalczył złoto, ale w kategorii 81 kg. Kubańczyk to jeden z największych bokserskich talentów. Eksperci twierdzą, że mógł osiągnąć znacznie więcej, gdyby jego kariery nie zatrzymały problemy zdrowotne. Najpierw w 2008 roku dostał porażenia nerwu twarzowego i przez pół roku w ogóle nie mógł trenować. Później w 2014 roku został postrzelony w biodro w trakcie napadu. Powrót na ring zajął mu kilka miesięcy.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie