Tokio 2020: Wiktor Głazunow w półfinale C-1 1000 m, odpadł Mateusz Kamiński

Inne
Tokio 2020: Wiktor Głazunow w półfinale C-1 1000 m, odpadł Mateusz Kamiński
Fot. PAP
Mateusz Kamiński

Wiktor Głazunow wygrał wyścig ćwierćfinałowy i awansował do półfinału rywalizacji kanadyjkarzy C-1 1000 m na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Na tym etapie odpadł Mateusz Kamiński.

27-letni Głazunow (AWZ AWF Gorzów Wielkopolski), czwarty zawodnik tegorocznych mistrzostw Europy w Poznaniu, od początku wyścigu narzucił wysokie tempo, na pierwszym pomiarze czasu był tylko za Czechem Petrem Fuksą, ale później objął prowadzenie i niezagrożony minął linię mety.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zasina przegrała repesaż i odpadła z rywalizacji

 

Razem z nim do kolejnej rundy dostał się Kanadyjczyk Connor Fitzpatrick.

 

Z kolei 30-letni Kamiński (OKSW Olsztyn), dziewiąty w tej konkurencji w igrzyskach w Rio de Janeiro, w ćwierćfinale wyraźnie przegrał z Chińczykiem Pengfei Zhengiem i Ukraińcem Pawło Ałtuchowem.

 

Po dwóch najlepszych w każdym z trzech ćwierćfinałów awansowało do półfinałów, które podobnie jak finał odbędą się w sobotę.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie