Fortuna 1 Liga: Skromne zwycięstwo Miedzi Legnica z GKS Katowice

Miedź Legnica pokonała na własnym stadionie GKS Katowice 1:0 w pierwszym sobotnim meczu 2. kolejki Fortuna 1 Ligi. Jedynego gola strzelił w 38. minucie Patryk Makuch. Legniczanie są liderami w tabeli.

Beniaminek z Katowic w 1. kolejce obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi zremisował 2:2 z Apklan Resovią. Miedź wygrała natomiast aż 4:1 z Odrą Opole i w związku z dużym dorobkiem bramkowym prowadziła w tabeli.

W Legnicy faworytami wydawali się gospodarze i to oni od początku zaatakowali przyjezdnych. W 13. minucie ładnie zza pola karnego uderzył Maxime Dominguez, ale świetnie interweniował Dawid Kudła.

W odpowiedzi Filip Szymczak w ekwilibrystyczny sposób złożył się do strzału w polu karnym, ale trafił tylko w słupek. W 35. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy, ale po wideoweryfikacji VAR zmienił swoją decyzję.

Nieznaczną przewagę piłkarze z Legnicy potwierdzili chwilę później. Sprytnie rozegrany rzut wolny na gola zamienił Patryk Makuch i Miedź schodziła na przerwę ze skromną zaliczką.

Tempo spotkania nie zwolniło w drugiej połowie, ale inicjatywę przejęli goście, którzy szukali wyrównania. Bardzo blisko szczęścia GieKSa była w 73. minucie, kiedy to zawodnicy Miedzi o mało co nie wpakowali sobie piłki do własnej bramki.

W 80. minucie mogło być 2:0 dla Miedzi, ale strzał Makucha z kilku metrów świetnie wybronił Kudła. Do końca meczu wynik się nie zmienił. Miedź wygrywa drugi mecz i prowadzi w tabeli Fortuna 1 Ligi.