Fortuna 1 Liga: Udana niedziela łódzkich drużyn

ŁKS Łódź wygrał swój ligowy mecz.

Obie łódzkie drużyny odniosły zwycięstwa w niedzielnych meczach 2. kolejki Fortuna 1. Ligi. Piłkarze Widzewa pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1 i z kompletem punktów prowadzą w tabeli - ex aequo z Miedzią Legnica. ŁKS wygrał u siebie z beniaminkiem Skrą Częstochowa 3:2.

Widzewiacy po zwycięstwie na inaugurację u siebie nad Sandecją Nowy Sącz 3:0 chcieli pójść za ciosem. I to się udało.

Wprawdzie w Sosnowcu przegrywali od 17. minuty po golu Szymona Sobczaka, ale jeszcze przed przerwą zdobyli dwie bramki - Paweł Tomczyk z rzutu karnego (podyktowanego za faul na Dominiku Kunie) oraz sprowadzony latem ze Skry Częstochowa młodzieżowiec Radosław Gołębiowski.

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia mają więc 6 pkt i bilans bramek 5-1, identycznie jak Miedź Legnica, która dzień wcześniej pokonała u siebie beniaminka GKS Katowice 1:0.

Pierwsze w sezonie zwycięstwo odniósł ŁKS (4 pkt), choć wygrana u siebie ze Skrą 3:2 nie przyszła łatwo. Gospodarze prowadzili już 3:1, ale w 87. minucie kontaktową bramkę zdobył Kamil Wojtyra i końcówka meczu była emocjonująca.

Dla beniaminka z Częstochowy to druga porażka w sezonie, w poprzedniej kolejce 0:2 z Koroną Kielce.

W innym niedzielnym meczu GKS Jastrzębie, dzięki bramce Daniela Rumina z rzutu karnego w doliczonym czasie gry, pokonał u siebie Stomil Olsztyn 1:0.

Oprócz Widzewa i Miedzi sześć punktów ma także Chrobry Głogów (bilans bramek 4-1), który w sobotę pokonał w Gdyni faworyzowaną Arkę 2:0.

W następnej kolejce dojdzie do szlagieru - Widzew podejmie Chrobrego. Zanim jednak dojdzie do tego meczu, uważana za jednego z faworytów rozgrywek Korona Kielce w meczu kończącym 2. kolejkę podejmie w poniedziałek Puszczę Niepołomice. Oba zespoły wygrały swoje spotkania na inaugurację.

Pierwsza liga, w przeciwieństwie do ekstraklasy, nie zmieniła swojego formatu. Wciąż występuje 18 drużyn (czyli podobnie jak teraz w najwyższej lidze). Bezpośredni awans wywalczą dwie najlepsze, a o trzecią przepustkę do ekstraklasy powalczą w barażach zespoły z miejsc 3-6.

Do drugiej ligi spadną trzy ostatnie drużyny - to jedyna nowość w porównaniu z poprzednim "przejściowym" sezonem, gdy spadła tylko jedna (GKS Bełchatów).