PlusLiga: Michał Mieszko Gogol nie będzie już trenerem PGE Skry

Siatkówka
PlusLiga: Michał Mieszko Gogol nie będzie już trenerem PGE Skry
fot. Cyfrasport
Michał Mieszko Gogol nie będzie już trenerem PGE Skry.

Michał Mieszko Gogol w nadchodzącym sezonie ekstraklasy siatkarzy nie będzie już pierwszym trenerem drużyny PGE Skry. Wkrótce klub z Bełchatowa ma ogłosić nazwisko nowego szkoleniowca.

"Zarząd klubu zdecydował, że Michał Mieszko Gogol przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera PGE Skry. Oznacza to, że przygotowania do rozgrywek PlusLigi siatkarze rozpoczną pod opieką innego szkoleniowca, którego nazwisko poznamy w najbliższych dniach" – poinformowała w niedzielę PGE Skra.

 

Zobacz także: Spiridonow tym razem przesadził. Porównał Polskę do...

 

36-letni Gogol prowadził bełchatowian w dwóch ostatnich sezonach. W pierwszym roku jego pracy zespół zakończył rozgrywki na trzecim miejscu. Ze względu na pandemię sezon jednak został przerwany przed fazą play off i nie rozdano wówczas medali. W minionym sezonie PGE Skra zajęła czwarte miejsce w ekstraklasie oraz dotarła do ćwierćfinału w Lidze Mistrzów.

 

 

Nieoficjalne w nowych rozgrywkach drużynę PGE Skry ma prowadzić Serb Slobodan Kovac. 53-letni szkoleniowiec jako selekcjoner reprezentacji Serbii w 2019 roku zdobył z nią mistrzostwo Europy. W poprzednim sezonie pracował krótko w Jastrzębskim Węglu, skąd przeszedł do włoskiego klubu Top Volley Cisterna. Wcześniej przez długi okres był szkoleniowcem Sir Safety Perugia. 

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie