Czesław Lang: To był fenomenalny finisz

Inne
Czesław Lang: To był fenomenalny finisz
fot. PAP/Darek Delmanowicz
Zwycięzca 3. etapu Kolumbijczyk Fernando Gaviria i dyrektor TdP Czesław Lang na mecie w Rzeszowie.

– Widać, że kolarze byli bardzo zdeterminowani. Fenomenalny finisz, bliski naszemu sercu tym bardziej, że wygrał go kolarz, który pięć lat temu zaczynał tu swoją wielką karierę - Fernando Gaviria – powiedział po 3 etapie Tour de Pologne 2021 dyrektor wyścigu Czesław Lang.

Trzeci etap Tour de Pologne, po finiszu z peletonu, wygrał w Rzeszowie Fernando Gaviria z UAE Team Emirates. Kolumbijczyk triumfował w tym mieście po raz drugi w karierze.

 

– Przepiękny finisz. Spodziewaliśmy się, że może odjechać jakaś ucieczka, jednak peleton nie chciał jej puścić. Kontrolował ją. W końcówce peleton jechał nawet z prędkością 70 km/h. Widać, że kolarze byli bardzo zdeterminowani – powiedział Czesław Lang.

 

Zobacz także: Kolumbijczyk najlepszy na trzecim etapie Tour de Pologne 2021

 

– Ten fenomenalny finisz jest bliski naszemu sercu tym bardziej, że wygrał go kolarz, który pięć lat temu zaczynał tu swoją wielką karierę – Fernando Gaviria. Kolumbijczyk zwyciężył w przepięknym stylu. Można powiedzieć, że się tu odnalazł, bo w ostatnim czasie miał momenty kryzysu, chorował i to wszystko mu się nie układało. Tu wygrał, uwierzył w siebie i mam nadzieję, że znów będzie wygrywał w wielkich tourach – dodał.

 

W czwartek kolejny etap. Kolarze będą się ścigać z Tarnowa do Bukowiny Tatrzańskiej.

 

Zobacz także: Trasa i mapa 4. etapu Tour de Pologne 2021

 

– Kolejny etap będzie krótszy, ale na pewno nie będzie łatwiejszy. Będzie wymagający, bo meta jest pod górę i pojedziemy w Bukowinie od jednego do drugiego ronda. Finiszujemy przy Bukovina Terma. Pamiętamy, że w poprzednich latach wygrywali ten etap Michał Kwiatkowski i Rafał Majka. Na pewno będzie bardzo ciekawa końcówka – zaznaczył dyrektor wyścigu Tour de Pologne.

Rozmowa z Czesławem Langiem po 3. etapie Tour de Pologne 2021:

W trakcie 78. edycji Tour de Pologne kolarze będą rywalizować podczas siedmiu etapów, odwiedzając m.in. Lublin, Chełm, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Tarnów, Katowice, Zabrze oraz Kraków. Transmisja Tour de Pologne 2021 w Polsacie Sport.

 

Szeroko o wydarzeniach na trasie Tour de Pologne oraz wokół wyścigu informować będzie portal Polsatsport.pl.

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn CLIP - 17.10

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie