Lionel Messi piłkarzem Paris Saint-Germain. Oburzenie w Anglii i Niemczech

Piłka nożna
Lionel Messi piłkarzem Paris Saint-Germain. Oburzenie w Anglii i Niemczech
fot. PAP

Kiedy Lionel Messi podpisał kontrakt z Paris Saint-Germain, nie wszyscy byli szczęśliwi z tego powodu. Wiele krytycznych głosów pojawiło się między innymi w Anglii i Hiszpanii. - To absurd - grzmiał były reprezentant Niemiec Dietmar Hamann.

Anglicy i Niemcy, nie wspominając o Hiszpanach, bardzo boleją w mediach nad tym, że Messi podpisał kontrakt z Paris Saint-Germain. Kością w gardle dziennikarzom, ekspertom, w tym byłym piłkarzom, klubowym działaczom stoi przede wszystkim klub, do którego trafił. PSG, budowany za państwowe - katarskie - pieniądze, mający nieograniczony budżet. Ale pojawiają się głosy, że transfer niczego nie zmieni. PSG nadal będzie drużyną z gwiazdami, ale bez trofeów.

 

- To absurd. PSG tak jak Manchester City wydaje bez opamiętania. Powstaje głęboki rów między tymi klubami, a pozostałymi, takimi jak Bayern, który poniósł wielkie straty z powodu pandemii i ma tylko 20 milionów euro do wydania na wzmocnienia. Dokąd będziemy jeszcze akceptować tę niebezpieczną tendencję w futbolu? - mówił w niemieckiej telewizji Dieter Hamann.

 

"Ten transfer pokazuje absurdalność finansowania współczesnych klubów i braku równowagi między nimi, co niszczy ducha sportu. To nie przypadek. Wynika to z braku regulacji, co pozwoliło niektórym klubom stać się bardzo atrakcyjnymi dla niektórych - bardzo kontrowersyjnych - państw, takich jak Katar" - napisał redaktor naczelny działu piłkarskiego w dzienniku "The Independent", Miguel Delaney.

 

Całość tekstu znajdziesz tu! Kliknij!

Interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie