Gala Polsat Boxing Promotions odbędzie się w Stoczni Gdańskiej

Sporty walki
Gala Polsat Boxing Promotions odbędzie się w Stoczni Gdańskiej
fot. Polsat Sport
Zbliża się gala Polsat Boxing Promotions w Gdańsku.

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza gala Polsat Boxing Promotions. Wydarzenie odbędzie się już 21 sierpnia w Stoczni Gdańskiej. Kartę walk wypełnią młodzi i utalentowani polscy pięściarze.

- Myślę, że zestawienie słów "Gdańsk" i "Stocznia" dużo znaczy. Mam nadzieję, że zestawienie "Gdańsk", "Stocznia" i "boks" to będzie znaczyło jeszcze więcej. Chcemy do tego doprowadzić. To górnolotne plany, ale ciężką pracą chcemy doprowadzić do tego, żeby boks w Polsce był w miejscu jemu należnym - powiedział Emil Jędrzejewski, prezes Polsat Boxing Promotions. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Polsat Boxing Promotions: Spektakularna metamorfoza jednego z uczestników

 

Warto wspomnieć, że Gdańsk to szczególne miasto dla polskiego pięściarstwa. Z Trójmiasta pochodzi Dariusz Michalczewski. Ponadto tutaj kibice obejrzeli walkę Głowacki - Usyk. 

 

- Znamy swoje miejsce, ale też widzimy, że za kilka lat będziemy w całkowicie innym miejscu. Zaczynamy od tego momentu. Wiadomo, że chłopaki będą chcieli ze sobą boksować. Będą chcieli udowodnić, kto jest najlepszy na krajowym podwórku - mówił Fiodor Łapin. 

 

21 sierpnia walce wieczoru Radomir Obruśniak zmierzy się z Piotrem Gudelem o mistrzostwo Polski w wadze superpiórkowej. Do ringu wejdą również m.in. Remigiusz Runowski, Konrad Kaczmarkiewicz i Paweł Czyżyk. Kibice zobaczą również trzy pojedynki w boksie olimpijskim. 

 

Całość w poniższym materiale wideo.

 

 

 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie