Manny Pacquiao zmierzy się z Yordenisem Ugasem o pas mistrza świata w wadze półśredniej

Sporty walki
Manny Pacquiao zmierzy się z Yordenisem Ugasem o pas mistrza świata w wadze półśredniej
fot. PAP/EPA
Manny Pacquiao

Kontuzja Errola Spence’a Jr (27-0, 21 KO) sprawiła, że z nowym rywalem będzie boksował słynny Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) 21 sierpnia w Las Vegas. O pas mistrza świata w wadze półśredniej organizacji WBA powalczy z Yordenisem Ugasem (26-4, 12 KO).

Filipińczyk Pacquiao wraca na ring po dwuletniej przerwie. To jedyny pięściarz w historii, który zdobył tytuł w ośmiu różnych kategoriach wagowych. Chociaż miał przerwy w karierze sportowej, bowiem łączy treningi z działalnością polityczną, to wciąż zaliczany jest do najlepszych na świecie. I mimo tego, że w grudniu skończy 43 lata.

 

Zobacz także: Mariusz Pudzianowski gotowy na walkę z Hafthorem Bjornssonem. "Idę się lać"

 

Jego najbliższym rywalem miał być 31-letni Spence ze Stanów Zjednoczonych, legitymujący się rekordem 27-0, 21 KO i posiadający pasy mistrzowskie IBF i WBC. Okazało się jednak, że ma problemy z siatkówką w lewym oku i musi przejść operację. Zaplanowana została już na środę w Teksasie.

 

W tej sytuacji nie będzie walki Pacquiao o wymienione dwa trofea, ale Filipińczyk będzie rywalizował z czempionem WBA Kubańczykiem Ugasem. Na tej samej gali miał on pierwotnie bronić mistrzowskiego tytułu z Fabianem Andresem Maidaną (18-1, 13 KO), ale i Argentyńczyk zgłosił problemy zdrowotne i wycofał się z pojedynku.

 

Kiedy na początku 2021 roku władze WBA pozbawiły Pacquiao tytułu „super czempiona” i uznały Filipińczyka „mistrzem w zawieszeniu”, jednocześnie jego trofeum przekazały... Ugasowi, wcześniej „zwykłemu” mistrzowi świata tej federacji w kat. półśredniej.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie