Tour de Pologne 2021: Łukasz Owsian odebrał koszulkę Michałowi Palucie

Inne
Tour de Pologne 2021: Łukasz Owsian odebrał koszulkę Michałowi Palucie
fot. PAP
Łukasz Owsian

W środę na Tour de Pologne 2021 bardzo długo uciekało dziesięciu kolarzy, wśród nich Łukasz Owsian z reprezentacji Polski. Wygrał wszystkie górskie premie i odebrał koszulkę "górala" koledze z drużyny Michałowi Palucie. Żałował jednak, że ucieczka została w końcu doścignięta.

- Nie spodziewałem się, że tak dużo zawodników weźmie udział w tej akcji. Szkoda, że niektórzy w pewnym momencie zaczęli odpuszczać, bo była szansa dojechać do mety. Moim zadaniem było wygranie górskich premii, aby koszulka "górala" została w naszej reprezentacji. Wykonałem je, ale muszę przyznać, że rywale tą koszulką nie byli zainteresowani - skomentował Owsian.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jak wygląda trasa 4. etapu Tour de Pologne?

 

Zgodnie z przewidywaniami w Rzeszowie ścigali się sprinterzy. Najszybciej z peletonu finiszował Kolumbijczyk Fernando Gaviria, który odniósł 47. zwycięstwo w karierze, ale dopiero pierwsze w tym sezonie. Od poprzedniego, w Giro di Toscana, minęło jedenaście miesięcy.

 

 

W trakcie 78. edycji Tour de Pologne kolarze będą rywalizować podczas siedmiu etapów, odwiedzając m.in. Lublin, Chełm, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Tarnów, Katowice, Zabrze oraz Kraków. Transmisja Tour de Pologne 2021 w Polsacie Sport.

 

Szeroko o wydarzeniach na trasie Tour de Pologne oraz wokół wyścigu informować będzie portal Polsatsport.pl.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: GROM: Tworzymy historię cz.4

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie