ME w siatkówce plażowej: Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek w 1/8 finału

Siatkówka
ME w siatkówce plażowej: Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek w 1/8 finału
fot. PAP
Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociolek awansowały do 1/8 finału mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociolek awansowały do 1/8 finału mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które odbywają się w Wiedniu. Baraż o udział w tej fazie przegrały Agata Ceynowa i Jagoda Gruszczyńska, które zakończyły udział w imprezie.

W fazie grupowej oba polskie duety odniosły po jednym zwycięstwie i doznały po jednej porażce, co oznaczało konieczność rywalizacji w barażu o awans do 1/8 finału.

 

Wojtasik i Kociołek pokonały w barażu reprezentantki Finlandii Riikkę Lehtonen i Niinę Ahtiainen 2:0 (21:18, 21:16). W piątek o ćwierćfinał 24. w światowym rankingu Biało-Czerwone powalczą z szóstymi w tym zestawieniu Tanją Hueberli i Niną Betschart. Szwajcarki - wicemistrzynie Europy 2018 - odpadły w 1/8 finału niedawnych igrzysk w Tokio.

 

Zobacz także: ME w siatkówce plażowej: Zmienne szczęście Polek

 

Z kolei Ceynowa i Gruszczyńska uległy w czwartek Pauli Sorii Gutierrez i Marii Belen Carro Marquez de Acuna 0:2 (19:21, 13:21). Hiszpanki w grupie przegrały z Wojtasik i Kociołek.

 

W czwartek rywalizację grupową inaugurują mężczyźni. Polskę reprezentują uczestnicy igrzysk Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl, którego partnerem jest Michał Szałankiewicz, a nie jak w Tokio Grzegorz Fijałek.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie