Osmany Juantorena zdruzgotany po zakończeniu kariery. "Bardzo mnie to boli"

Inne
Osmany Juantorena zdruzgotany po zakończeniu kariery. "Bardzo mnie to boli"
fot. PAP
Osmany Juantorena zdruzgotany po zakończeniu kariery. "Bardzo mnie to boli"

Po zakończonych niedawno igrzyskach olimpijskich niektórzy siatkarze zakończyli kariery reprezentacyjne. Jednym z takich graczy był Osmany Juantorena, który stwierdził po kilku dniach, że chciał pożegnać się zdecydowanie inaczej.

Włoscy siatkarze w fazie grupowej przegrali tylko z Polską. Dzięki temu zmierzyli się w ćwierćfinale z Argentyną. Po wyrównanym boju lepsza okazała się reprezentacja z Ameryki Południowej, która ostatecznie sięgnęła po brązowy medal. Italia skończyła z niczym, co zabolało wielu fanów z Półwyspu Apeninińskiego.

 

Zobacz także: Siatkarska emerytura w wieku 31 lat! Gwiazda kończy karierę po sukcesie w Tokio

 

Dla niektórych był to ostatni turniej reprezentacyjny. Na początku sierpnia kariery zakończyli Massimo Colaci oraz Osmany Juantorena. Ten drugi po kilku dniach rozwinął swój początkowy wpis, w którym przeprosił fanów za brak szczęśliwego zakończenia w Tokio.

 

- Chciałem zakończyć na podium lub chociaż mieć na to szansę. Takie zakończenie bardzo mnie boli. Taki jest sport - powiedział w rozmowie z włoskimi mediami.

 

Fani podziękowali mu za poświęcenie w grze reprezentacji, co bardzo ucieszyło siatkarza.

 

- Nie spodziewałem się tylu komplementów od fanów. To oznaczy, że udało mi zostawić swoją tożsamość w tej grupie. Reprezentowałem Włochy z honorem i odpowiedzialnością. Łzy były prawdziwe - dodał.

 

Juantorena grał w reprezentacji Włoch od 2015 do 2021 roku. Wcześniej grał dla Kuby (2003-2006). Ma na swoim koncie m.in. srebrny medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro oraz brązowy medal mistrzostw Europy.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie