Fortuna 1 Liga: GKS Tychy upokorzony! Pokaz siły Miedzi Legnica

Legniczanie wygrali w Tychach 3:0.

W piątkowym meczu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Miedzi Legnica pokonała na wyjeździe GKS Tychy 3:0. Dla gości było to trzecie zwycięstwo oznaczające awans na pierwsze miejsce w tabeli. Gospodarze notują fatalny początek rozgrywek.

Tyszanie przed tym spotkaniem mieli na swoim koncie zaledwie punkt po remisie w inauguracyjnej kolejce z ŁKS-em Łódź 1:1. W drugiej serii gier ekipa z województwa śląskiego przegrała w Rzeszowie z Apklan Resovią 0:1 i liczyła na przełamanie oraz pierwsze zwycięstwo w konfrontacji z Miedzią Legnica. Piłkarze z Dolnego Śląska rozpoczęli sezon od efektownego zwycięstwa w Opolu z Odrą 4:1, natomiast tydzień później zwyciężyli skromnie na własnym boisku GKS Katowice 1:0.

Patrząc na dyspozycje obu drużyn u progu rozgrywek zaplecza PKO PB Ekstraklasy, należało stwierdzić, że faworytami są przyjezdni. I teoretyczne rozważania sprawdziły się na boisku. Co prawda pierwsza połowa nie dostarczyła bramek, ale w drugiej dzieli i rządzili przyjezdni.

Już w 50. minucie prowadzenie Miedzi zapewnił Krzysztof Drzazga, który osiem minut później ustrzelił dublet po wykorzystaniu rzutu karnego. Dwa szybkie ciosy mocno podłamały gospodarzy, którzy mimo że mieli minimalnie większe posiadanie piłki na przestrzeni całego spotkania, nie przekładało się to na stwarzane sytuacje bramkowe, w kreowaniu których zdecydowanie lepiej radzili sobie adwersarze. Dowodem na to 84. minuta i kolejne trafienie Miedzi, tym razem autorstwa Patryka Makucha, który ustalił wynik na 3:0.

Po tym triumfie Miedź może pochwalić się kompletem zwycięstw i efektownym bilansem bramkowym 8:1. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja GKS-u, który w trzech starciach wywalczył punkt, strzelił gola i stracił aż pięć.

W innym piątkowym meczu Puszcza Niepołomice przegrała u siebie z ŁKS-em Łódź 0:2.

GKS Tychy - Miedź Legnica 0:3 (0:3)
Bramki: Drzazga 50, 58k., Makuch 84

Wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi na żywo w IPLA.tv.