Prezes PZPS: Żaden z siatkarzy ekipy olimpijskiej nie zrezygnował z kadry

Siatkówka
Prezes PZPS: Żaden z siatkarzy ekipy olimpijskiej nie zrezygnował z kadry
fot. Cyfrasport
"Nasi zawodnicy są zdeterminowani by walczyć w mistrzostwach Europy o najwyższe cele."

Reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła w Spale zgrupowanie przed mistrzostwami Europy 2021. W poniedziałek z drużyną spotkał się Jacek Kasprzyk. – Żaden z członków ekipy olimpijskiej nie zrezygnował z kadry – zaznaczył prezes PZPS.

Podopieczni trenera Vitala Heynena przystąpili do treningów w 15-osobowym składzie. Z tej grupy selekcjoner wybierze czternastu siatkarzy, którzy wystąpią w finałach mistrzostw Europy. Turniej odbędzie się w dniach 1–19 września w czterech krajach. Współorganizatorami będą Polska, Czechy, Finlandia oraz Estonia.

 

Zobacz także: U Heynena bez zmian! Polscy siatkarze rozpoczynają zgrupowanie przed ME

 

– Najważniejsze, że wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się w Spale są zdrowi – powiedział prezes Kasprzyk po spotkaniu z siatkarzami.

 

Sternik PZPS z zadowoleniem przyjął fakt, że mimo niepowodzenia na igrzyskach Tokio 2020, wszyscy siatkarze z kadry olimpijskiej zdecydowali się na walkę o medal mistrzostw Europy.

 

– Budujące jest również, że żaden z członków ekipy olimpijskiej nie zrezygnował z kadry. Czuje się, że nasi zawodnicy są zdeterminowani by walczyć w mistrzostwach Europy o najwyższe cele – dodał.

RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie