Marcel Mendes-Dudziński trafił do Benfiki! Nastolatek nie zdążył jeszcze zadebiutować w PKO BP Ekstraklasie

Piłka nożna
Marcel Mendes-Dudziński trafił do Benfiki! Nastolatek nie zdążył jeszcze zadebiutować w PKO BP Ekstraklasie
fot. Cyfrasport
Marcel Mendes-Dudziński (z prawej) w towarzystwie legendarnego polskiego bramkarza Józefa Młynarczyka, który w przeszłości grał m.in. w FC Porto.

Uchodzący za wielki bramkarski talent, Marcel Mendes-Dudziński opuścił Pogoń Szczecin i trafił do portugalskiego giganta - Benfiki. 16-latek będzie się szkolił pod okiem fachowców z Półwyspu Iberyjskiego, którzy słyną ze świetnej szkoły bramkarskiej. W przeszłości pod ich okiem swój warsztat jako nastolatkowie szkolili Jan Oblak czy Ederson Moraes.

Mendes-Dudziński urodził się 14 maja 2005 roku w Szczecinie. Nastolatek mierzący 193 cm wzrostu, ma podwójne obywatelstwo - polskie i brazylijskie. Utalentowany golkiper gra jednak dla młodzieżowych reprezentacji Polski. Ma na koncie występy w kadrze U-15 pod wodzą Rafała Lasockiego. Wystąpił także w jednym spotkaniu w zespole U-16 prowadzonym przez Dariusza Gęsiora. Przeciwko drużynie Słowenii U-16 nowy gracz Benfiki zagrał całe spotkanie, a Biało-Czerwoni wygrali 1:0.

 

Zobacz także: W Polsce był obiektem drwin, potem tułał się po klubach. Jak Daniel Sikorski stał się snajperem z prawdziwego zdarzenia?

 

Z kolei ostatnio 16-latek zagrał w drużynie narodowej U-17. Jego występ przypadł jednak w niechlubnym meczu przeciwko Niemcom. Polska przegrała bowiem aż 1:10, a Mendes-Dudziński rozegrał... 120 minut. W meczu towarzyskim we Frankfurcie grano bowiem cztery razy po 30 minut. Polaka z brazylijskim paszportem pokonał m.in. Arijon Ibrahimović, który skompletował hat-tricka.

 

Dotychczas Mendes-Dudziński występował w drużynach juniorskich Pogoni. Urodzony w Szczecinie bramkarz do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy został zgłoszony z numerem 81, ale ostatecznie nie zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Wystąpił za to w trzech meczach III-ligowych rezerw Pogoni.

 

W Benfice pochodzący ze Stargardu młody golkiper będzie występował w zespole U-17.

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie