Nie żyje Nathalie Maillet, szefowa toru w Spa. Czy została zamordowana przez męża?

Moto
Nie żyje Nathalie Maillet, szefowa toru w Spa. Czy została zamordowana przez męża?
fot. PAP
Nie żyje Nathalie Maillet.

Świat sportów motorowych obiegła dramatyczna informacja o śmierci Nathalie Maillet, dyrektorki generalnej toru wyścigowego Spa-Francorchamps. 51-latka została znaleziona martwa razem z inną kobietą i mężem, który jest podejrzewany o zbrodnię.

Maillet została znaleziona martwa razem z dwiema innymi osobami w jej domu w Luksemburgu. Cała trójka miały rany postrzałowe. Według niemieckiej prokuratury, mąż 51-latki Franz Dubois miał zabić dwie kobiety, po czym popełnił samobójstwo. Dubois był także rozpoznawalną postacią motorsportu, m.in. był jednym ze współzałożycieli popularnej serii VW Fun Cup.

 

Zobacz także: Brad Binder zwyciężył w Austrii w ulewnym deszczu

 

Z wielkim smutkiem o śmierci Nathalie Maillet poinformował zespół toru Spa-Francorchamps.

 

"W ten bardzo smutny dzień cały personel pragnie złożyć najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Nathalie. Tor, ale także wyścigi samochodowe, straciły dziś kobietę pełną pasji, silną w swoich przekonaniach i zawsze patrzącą w przyszłość" - skomentował zespół toru Spa-Francorchamps.

 

 

Do tych dramatycznych wydarzeń odniósł się również prezes zarządu toru Spa.

 

- Myślę o rodzinie Nathalie, jej rodzicach, jej bliskich i jej zespołach. Wiem, jak bardzo ta wiadomość jest smutna dla każdego i chciałbym zaoferować moje szczere kondolencje dla całego zespołu Circuit w imieniu Zarządu. Dziś tracimy bardzo ważną kobietę, prawdziwą liderkę, której będzie nam bardzo brakować. Nathalie stała się twarzą toru w Spa, ucieleśniała pasję do ścigania, którą wszyscy dzielimy - powiedział prezes zarządu Circuit de Spa Francorchamps Melchior Wathelet.

 

Maillet od dziecka była zafascynowana sportami motorowymi, gdyż dorastała w rodzinie związanej z tą dyscypliną. W wieku 12 lat zaczęła jeździć na kartingu. Po ukończeniu studiów architektonicznych na Uniwersytecie Londyńskim w Anglii, w wieku 33 lat zapisała się do szkoły wyścigowej. Swój pierwszy Fun Cup wygrała w 2006 roku i w tym samym roku zajęła drugie miejsce w Roadster Cup. W podobnym czasie rozpoczęła również udaną karierę jako architekt i otworzyła własną pracownię specjalizującą się w eko-architekturze. Współorganizowała także z Nascar Whelen Euro Series – American Festival Finals oraz Nascar WES International Circuit Competition Team. Maillet została mianowana dyrektorem generalnym toru Circuit de Spa-Francorchamps.

 

Cały świat sportów motorowych został poruszony tą smutną informacją.

 

TG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie