Cezary Kulesza: Działając wspólnie osiągniemy sukcesy

Piłka nożna
Cezary Kulesza: Działając wspólnie osiągniemy sukcesy
fot. PAP
Cezary Kulesza został wybrany nowym prezesem PZPN

- Działając wspólnie osiągniemy sukcesy - powiedział nowo wybrany prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza. Podczas środowego zjazdu w Warszawie otrzymał 92 głosy, a jego rywal Marek Koźmiński - 23.

- Jestem zaszczycony stojąc przed wami jako nowy prezes PZPN. Dziękuję za ogromny kredyt zaufania, który dziś otrzymałem. Traktuję to wyzwanie jako najważniejsze wydarzenie w moim życiu - stwierdził Kulesza, były prezes Jagiellonii Białystok.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek honorowym prezesem PZPN

 

59-letni Kulesza to były piłkarz, a po jej zakończeniu biznesmen. Szef białostockiej Jagiellonii został w 2010 roku. W czasie jego rządów klub ze stolicy Podlasia zdobył Puchar Polski (2010), Superpuchar (2010) i dwukrotnie wicemistrzostwo kraju (2017, 2018).

 

- Piłka nożna jest sportem, który łączy miliony Polaków, dlatego zapraszam wszystkich do współpracy. Tych, którzy mają na sercu dobro polskiej piłki. Musimy przeprowadzić zmiany, aby się rozwijać  - dodał.

 

- Jestem jednak pewny, że działając wspólnie osiągniemy sukcesy. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za oddane głosy. Obiecuję ciężką pracę, proszę was o wsparcie, bo łączy nas piłka - zaznaczył Kulesza.

 

 

W zarządzie PZPN Kulesza zasiadał od 2012 roku, a w kolejnej kadencji (od 2016) został wiceprezesem ds. piłkarstwa profesjonalnego. Był ostatnio również wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A.

 

Zbigniew Boniek, dotychczasowy prezes PZPN, pełnił tę funkcję od 26 października 2012 roku. W 2016 wygrał po raz kolejny. Kadencja miała zakończyć się w 2020, lecz z uwagi na pandemię została przedłużona do 2021 roku

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie