ME w amatorskim MMA. Wyniki walk - dzień 4

Sporty walki

Paulina Kontna, Sara Jóźwiak i Magdalena Czaban awansowały do finałów swoich kategorii wagowych na mistrzostwach Europy w amatorskim MMA! Decydujące pojedynki odbędą się w piątek.

Kadra Polski powołana przez Stowarzyszenie MMA Polska po raz pierwszy bierze udział w Mistrzostwach Europy w amatorskim MMA. Do Kazania pojechało 15 zawodników oraz zawodniczek zarówno seniorzy, jak i juniorzy.

Czwartego dnia Polki poradziły sobie znakomicie. Jako pierwsza na macie pojawiła się Magdalena Czaban, która pokonała przez techniczny nokaut Inas Ashirbek z Kazachstanu. Dzięki temu awansowała do finału kategorii atomowej. Chwilę później do tej samej fazy, tyle że w wadze koguciej senior, awansowała Paulina Kontna. Polka wygrała na punkty z Anastasją Karmajewą (3x 29:28).

W finale kategorii piórkowej senior zameldowała się też Sara Jóźwiak, która na punkty pokonała Alenę Agishevą (30:27, 30:25, 30:24).

Plan polskich zawodniczek na piątek:

Kategoria atomowa: Magdalena Czaban - Jenna Horto (Finlandia)
Kategoria kogucia senior: Sara Jóźwiak - Ilaria Norcia (Włochy)
Kategoria piórkowa senior: Paulina Kontna - Sabrina Laurentina De Sousa (Bahrajn)

Polska kadra została wyłoniona na podstawie trzech kryteriów: wyników turnieju z cyklu mistrzostw MMA Polska, wyników z zawodów amatorskich w tym roku oraz chęci zawodników do międzynarodowego występu. Kadrę koordynowali Łukasz Zaborowski, Michał Mankiewicz i Szymon Bońkowski. Koszty wyjazdu zostały pokryte przez Stowarzyszenie MMA Polska.