Zuzanna Górecka: Nie z takich opresji już wychodziłyśmy

Zuzanna Górecka była wiodącą zawodniczką w wygranym przez Polki meczu z Niemkami 3:1.

Zuzanna Górecka była wiodącą zawodniczką w wygranym przez Polki meczu z Niemkami 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22). - Z każdego wyniku da się wyjść, a my nie z takich opresji już wychodziłyśmy. Chciałyśmy wygrać ten mecz i byłyśmy maksymalnie skupione - powiedziała Zuzanna Górecka po zakończeniu spotkania siatkarskich mistrzostw Europy.

Bożena Pieczko: Za wami siatkarski rollercoaster w trzecim secie. Co się wtedy wydarzyło w waszym zespole, że udało się przechylić szalę zwycięstwa? Wydaje się, że właśnie ten trzeci set miał kluczowy wpływ na wynik spotkania.

Zuzanna Górecka: Myślę, że po prostu zachowałyśmy zimną głowę. Z każdego wyniku da się wyjść, a my nie z takich opresji już wychodziłyśmy. Chciałyśmy wygrać ten mecz i byłyśmy maksymalnie skupione. Chciałyśmy dobrze się zaprezentować, ale widomo, że każdy ten pierwszy mecz jest trudny i inny, więc bardzo się cieszę, że wygrałyśmy to spotkanie.

Magdalena Stysiak już na rozgrzewce powiedziała, że wygramy ten mecz. Jak to wyglądało z twojej perspektywy?

Oczywiście wyszłyśmy z nastawieniem, żeby wygrać. Jednak w takim meczu wszystko mogło się zdarzyć. Natomiast rzecz jasna, wierzyłam w zespół od początku do końca. Uważam, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym podczas tych mistrzostw.

Czego możemy spodziewać się w piątek?

Będziemy chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Jesteśmy w stanie zrobić to samo, co w meczu z Niemkami, czyli sięgnąć po zwycięstwo.