WTA w Cincinnati: Porażka Igi Świątek w deblu. Nieudany rewanż za French Open

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands przegrały w deblu.

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands pożegnały się z turniejem w Cincinnati. W ćwierćfinale polsko-amerykański debel przegrał z mistrzyniami olimpijskimi Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą 4:6, 3:6.

Pierwsza partia zaczęła się od wygranych gemów przez wszystkie zawodniczki, jednak już wtedy nie brakowało break pointów dla obu debli. Od stanu 2:2 rozpoczęły się problemy serwujących i doszło do trzech przełamań z rzędu. W końcówce lepiej zagrały Czeszki i to one zapisały seta na swoją korzyść.

W drugiej odsłonie bardzo szybko prowadzenie objęły mistrzynie olimpijskie z Tokio i triumfatorki tegorocznego Rolanda Garrosa. Zarówno Świątek, jak i Mattek-Sands straciły podanie i było już 1:5. Na zakończenie spotkania obie pary zanotowały po jednym przełamaniu. Tym samym po godzinie i dwudziestu minutach awans do kolejnej rundy, wykorzystując premierową piłkę meczową, wywalczyła para Krejcikova/Siniakova.

Świątek i Mattek-Sands połączyły siły po raz pierwszy od udanego dla nich występu w grze podwójnej w wielkoszlemowym French Open. W połowie czerwca na paryskiej mączce zatrzymały się dopiero na finale. Lepsze okazały się... Krejcikova i Siniakova.

W półfinale czeski debel zmierzy się z Gabrielą Dąbrowski i Luisą Stefani.

Świątek zakończył już udział w Cincinnati. Wcześniej Polka pożegnała się także z grą singlową porażką z Ons Jabeur.

Wynik ćwierćfinału gry podwójnej:

Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (Czechy, 2) - Iga Świątek, Betthanie Mattek-Sands (Polska, USA) 6:4, 6:3