ATP w Cincinnati: Hubert Hurkacz i Jannik Sinner w ćwierćfinale debla

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner pokonali najlepszą parą świata, czyli Mate Pavicia i Nikolę Mekticia! Dzięki temu awansowali do ćwierćfinału turnieju w Cincinnati.

Hurkacz i Sinner przegrali pierwszego seta. Odwrócili jednak losy tej rywalizacji, wygrywając później drugą partię i super tie-breaka. Całe, niezwykle zacięte spotkanie trwała blisko godzinę i czterdzieści minut.

Polsko-włoski duet wcześniej wygrał z Brytyjczykami Danielem Evansem i Nealem Skupskim 6:3, 3:6, 10-3.

W ćwierćfinale gry podwójnej rywalami Polaka i Włocha będą Amerykanie Steve Johnson i Austin Krajicek, posiadacze dzikiej karty w Cincinnati. Początek spotkania przewidywany jest na godz. 20:30 polskiego czasu.

Wynik meczu 2. rundy gry podwójnej:

Hubert Hurkacz, Jannik Sinner (Polska, Włochy) - Nikola Mektic, Mate Pavic (Chorwacja, 1) 6:7 (7-9), 7:5, 10-5