ATP w Cincinnati: Hubert Hurkacz przegrał w 1/8 finału

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz odpadł w 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Cincinnati. Rozstawiony z numerem dziewiątym polski tenisista przegrał w czwartek z występującym z "siódemką" Hiszpanem Pablo Carreno Bustą 6:7 (6-8), 6:7 (3-7).

W imprezie rangi głównej ATP obaj zawodnicy zmierzyli się po raz pierwszy (w 2015 roku rywalizowali w challengerze w Szczecinie, górą był Hiszpan).

W czwartek w pierwszym secie żaden z zawodników nie stracił gema przy własnym podaniu. W drugiej partii Polak przegrywał już 0:3, ale doprowadził do stanu 3:3. Później obaj nie dali się już "przełamać", więc znów musiał rozstrzygać tie-break, ponownie wygrany przez imponującego spokojem w decydującym momentach Carreno Bustę.

Wcześniej Hurkacz wyeliminował w Cincinnati w trzech setach Hiszpana Alejandro Davidovicha Fokinę, a następnie w dwóch - Brytyjczyka Andy'ego Murraya, byłego lidera rankingu i zdobywcę trzech wielkoszlemowych tytułów.

24-letni wrocławianin występuje w Cincinnati (pula nagród 4,8 mln dol.) również w deblu, z włoskim tenisistą Jannikiem Sinnerem.

Wynik meczu 1/8 finału (3. runda):

Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 7) - Hubert Hurkacz (Polska, 9) 7:6 (8-6), 7:6 (7-3).