Siatkarska arbiter zasłabła podczas meczu mistrzostw Europy (WIDEO)

Chorwacka arbiter Ksenija Jurkovic zasłabła podczas meczu mistrzostw Europy siatkarek Turcja – Ukraina. Błyskawicznie udzielono jej pomocy medycznej. Spotkanie zostało na kilka minut przerwane, a po tej sytuacji nastąpiła zmiana głównego sędziego zawodów.

Sytuacja miała miejsce przy stanie 13:13 w drugim secie spotkania grupy D mistrzostw Europy siatkarek 2021 pomiędzy Turcją i Ukrainą. Główna arbiter Ksenija Jurkovic zasłabła na słupku sędziowskim. Szybko zauważyła to jej asystentka Sabine Witte z Niemiec. Mecz przerwano, a z pomocą ruszyły służby medyczne. Po kilku minutach Jurkovic opuściła boisko o własnych siłach, ale nie była w stanie kontynuować pracy i nastąpiła zmiana arbitra. Mecz został dokończony, a Turczynki pewnie wygrały z Ukrainkami 3:0.

Grupa D ME siatkarek swoje mecze rozgrywa w Klużu-Napoce w Rumunii. We wcześniejszych spotkaniach Turcja pokonała 3:1 Rumunię, Ukraina przegrała 0:3 z Holandią, a Szwecja wygrała 3:2 z Finlandią.