Fortuna 1 Liga: Niecodzienny rzut karny w Katowicach! Sędzia zarządził powtórkę (WIDEO)

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Niecodzienny rzut karny w Katowicach! Sędzia zarządził powtórkę (WIDEO)
fot. Polsat Sport

Do nietypowej sytuacji doszło podczas meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym GKS Katowice mierzył się z Zagłębiem Sosnowiec. Sędzia Dominik Sulikowski zarządził powtórzenie rzutu karnego. Pierwotnie rozważano czy piłka przekroczyła linię bramkową, ale ostatecznie zdecydował o tym błąd bramkarza.

W 26. minucie Dawid Gojny zagrał do Patryka Bryły, który został sfaulowany w polu karnym. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do futbolówki ustawionej na jedenastej metrze podszedł Szymon Sobczak. Strzał napastnika urodzonego w Zakopanem wyczuł Dawid Kudła, ale futbolówka po jego interwencji przekroczyła minimalnie linię bramkową. Bramkarz mimo to wybił piłkę, ale chwilę później do głosu doszedł sędzia.


Po weryfikacji stwierdził, że trzeba będzie powtórzyć jedenastkę, ale... ze względu na błąd bramkarza. Kudła w momencie wykonywanie rzutu karnego wyszedł z linii bramkowej, dzięki czemu ułatwił sobie w interwencji. Nie umknęło to arbitrowi, który po weryfikacji wideo zarządził powtórkę "jedenastki". Tym razem do piłki podszedł Maciej Ambrosiewicz i w 31. minucie pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

 

PN, Polsat Polsat
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie