Sensacyjnie rozstrzygnięcie! Falubaz Zielona Góra spadł z PGE Ekstraligi!

Żużel
Sensacyjnie rozstrzygnięcie! Falubaz Zielona Góra spadł z PGE Ekstraligi!
fot. Cyfrasport
Patryk Dudek i Falubaz spadają z PGE Ekstraligi.

Tego chyba niewielu się spodziewało! Ekipa Marwis.pl Falubazu Zielona Góra, występująca w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce od 2007 roku, spadła do pierwszej ligi! Los zielonogórzan był uzależniony od starcia Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - Eltrox Włókniarz Częstochowa w ostatniej, 14. kolejce PGE Ekstraligi. Ci pierwsi wygrali 48:42 i tym samym rzutem na taśmę opuścili ostatnie miejsce w tabeli kosztem Falubazu!

Spotkanie 14. kolejki żużlowej Ekstraligi pomiędzy zespołami z Grudziądza i Częstochowy decydowało o tym, czy żużlowcy GKM-u obronią miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na ten mecz z wielką obawą i nadzieją patrzyli z pozycji kibica zawodnicy Marwis.pl Falubazu Zielona Góra.

 

Warunkiem utrzymania "Gołębi" i tym samym spadku "Myszy" była wygrana na własnym torze grudziądzan choć w najmniej możliwym rozmiarze. Przeciwny rezultat powodował spadek GKM-u. Tym razem spełnił się czarny scenariusz dla zielonogórzan, którzy po wygranej Grudziądza z Częstochową 48:42 po 14 sezonach opuszczają szeregi żużlowej ekstraligi.

KN, Polsat Sport/PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie